باکس های حفاظت کاتدی

Bond Box & Marker:

از باند باکس در سیستم های حفاظت کاتدی جهت اتصال کابل‌های ترانسفورماتور رکتیفایر به آندها و سازه‌ها استفاده می‌شود. پتانسیل خط لوله نسبت به خاک، جریان خط لوله، جریان سرگردان عبورکننده از خط لوله، مقاومت اتصالات عایقی و غیره را از طریق باند باکس می‌توان اندازه‌گیری نمود. باند باکس‌ها از ورق آهنی با ضخامت 2 یا 3 میلی‌متر و در دو اندازه 150×200×400 و 150×300×380 میلی‌متر و با درجه حفاظتی IP54 ساخته می‌شوند. قطعات و قسمت های مختلف باند باکس عبارتند از:

• ترمینال برنجی با پایه عایقی رزینی برای باند باکس های با تعداد ترمینال های مختلف. 
• در باند باکس ها از تسمه مسی جهت اتصال ترمینال‌ها به یکدیگر استفاده می شود.
• جهت رعایت آب¬بندی IP54، دور لبه درب یک نوار پلاستیکی چسبانده می‌شود.
• جهت نصب پایه به جعبه، یک صفحه به ضخامت 3 میلی متر و ابعاد 125×300 میلی‌متر در قسمت زیرین جعبه مطابق استاندارد با پیچ های گالوانیزه نصب می‌شود.

تست پوینت:

از طریق تست پوینت می‌توان پتانسیل خط لوله نسبت به خاک را اندازه‌گیری نمود. تست پوینت‌های شرکت دانش آریا در انواع مختلف و بر اساس سفارش کارفرمای محترم ساخته می‌شوند. پایه تست پوینت از لوله آهنی به قطر 75، 100 یا 150 میلی‌متر (مطابق درخواست) تولید می‌شود. سایه¬بان از ورق آهنی به ضخامت 2 یا 3 میلیمتر در نظر گرفته می‌شود.
قطعات و قسمت های مختلف تست ‌پوینت عبارتند از:

• تعداد ترمینال برنجی (پیچ و مهره برنجی مناسب) در داخل تست پوینت مطابق درخواست نصب می‌گردد.
ر برای نصب مناسب در داخل فنداسیون بتونی، سه میله آهنی به عنوان شاخک در پایین پایه قرار می‌گیرد.
• برای ورود و خروج مناسب و راحت کابل، یک سوراخ مناسب در پایین پایه لوله آهنی تعبیه شده است.

مارکر

مسیر خط لوله و ابتدا و انتهای بستر حفاظت کاتدی توسط مارکر یا نشانگر مشخص می‌گردد. پایه مارکر از لوله آهنی به قطر 75، 100 یا 150 میلی متر تولید می‌شود. سایه بان نیز از ورق آهنی به ضخامت 2 یا 3 میلیمتر ساخته می‌شود.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است